BiZi İzlemeye Devam Edin YeNiLiKLeRe HaZiR Olun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YaReBiRSöZ FoRuM Ve RaDio HeRSeY BiZ De YaRDiMLaRiNİZi BeKLiYoRuZ..

AnasayfaAramaKayıt OlGiriş yap

Sistem Öenerileri

YazarMesaj
C¤ PaTRoN C¤
C¤ PaTRoN C¤
C¤  PaTRoN  C¤
C¤ PaTRoN C¤

Sistem Öenerileri Empty
MesajKonu: Sistem Öenerileri   Sistem Öenerileri Icon_minitimePerş. 8 Ekim 2009 - 9:35

Bu ay sistem önerilerini geciktirme sebebimiz yeni çıkan DirectX 10 oyun demoları ile bir kaç test yapıp önerilerimizdeki ekran kartlarında herhangi bir değişiklik olup olmayacağını görmek idi. 1 hafta önce yayınlamayı planladığımız bu öneriler, bu yüzden biraz gecikti. Haziran ayı önerilerini daha erken bir vakitte yayınlacağız.
Bu ay da her zamanki gibi ilk olarak ekonomik oyun sistemleriyle başlıyoruz. Sistemleri oluştururken amacımız ucuz parçaları toplamak değildi. Oyun oynatmakla oyun çalıştırmak arasında fark vardır. Bizim sistemlerimiz oyun oynatabilir; bir entegre sistem ise sadece çalıştırır. Sistemleri oyun oynatma esasına göre düzenledik, yoksa çok çok daha ucuza sistemler toplanabilir. Ama biz ucuz diye paranızı sokağa atmanızı istemiyoruz.
Ekonomik Oyun Sistemleri
İşlemci
Intel Core 2 Duo E4400
Athlon64 X2 3800+ (AM2)
Anakart
MSI NEO-F P965
MSI K9N Neo-F
Ortak Parçalar
Bellek
Kingston 1GB DDR2 667
Hard Disk
160GB Seagate 7200.10
Ekran Kartı
Palit 8600GT Sonic
Ses Kartı
Entegre
Optik Sürücü
NEC 7170S SATA DVD Writer
Hoparlör
Creative 5200 5+1
Kasa
Asus TA9A1 350Watt
Monitör
17" Samsung 794MB CRT
Disket Sürücü
Klavye+Fare
A4Tech klavye + A4 Tech X-710F
Toplam
822$
729$
+%18 KDV
969$
860$

Selamlar,

4850 ile ilgili beni bir kaşıntı tuttu Fakat fiyatlara bakarken şu da aklıma geldi, sistemimi solda görebilirsiniz, anakartımın SLI desteği yok, haliyle SLI destekli bir anakart ve ikinci 8800GT'yi mi almalı, yoksa tek bir 4850'ye mi bakmalıyım? 8800GT'deki avantajım belki PhysX altyapısı olabilir, şayet yeni sürücülerle bu destek geliyor bildiğiniz üzere...

Bir de benzer şekilde 4850 yerine 9800GTX+ mı diye de düşünüyorum. 4850 Toxic 300 lira civarlarında, 9800GTX+ ise 400 lira civarlarında.

ATI'ye aslında çok sıcak bakamıyorum çünkü özellikle testlerdeki Anti-Aliasing sorunu dikkatimi çok fazla çekiyor ve son sürücülerle bile adam gibi sonuç elde edilemiyor. Hangi oyundu hatırlamıyorum, 1280x1024'te iyi sonuç verirken, 1650x1080 yapınca resmen saçmalıyordu. Bunun yanında Nvidia'nın piyasada az yapım da olsa Physx desteği de var.

Bu durumda nasıl bir senaryo önerirsiniz?
Tek 8800GT'im ile bir süre daha sakin sakin takılayım mı (çünkü aslında şu an idare ediyor), yoksa ikinci bir 8800GT ile SLI anakart alıp ikisini mi birleştireyim? Ha bu arada, ikinci 8800GT'nin aynı marka olması gerekli midir? Şayet Zotac olursa 280 lira en ucuzu, bunun yanında kampanyada 180 liraya bile 8800gt bulma imkanı var.
Yoksa hiç SLI'la kasmayıp 9800GTX+ veya 4850 Toxic mi almalı?

Bu ekran kartı mevzuları beni öldürecek
http://devranim.benimforum.org

Sistem Öenerileri
1 sayfadaki 1 sayfası