BiZi İzlemeye Devam Edin YeNiLiKLeRe HaZiR Olun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YaReBiRSöZ FoRuM Ve RaDio HeRSeY BiZ De YaRDiMLaRiNİZi BeKLiYoRuZ..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Erkeklerin eşlerini aldatma psikolojisi

YazarMesaj
C¤ PaTRoN C¤
C¤ PaTRoN C¤
C¤  PaTRoN  C¤
C¤ PaTRoN C¤

Erkeklerin eşlerini aldatma psikolojisi Empty
MesajKonu: Erkeklerin eşlerini aldatma psikolojisi   Erkeklerin eşlerini aldatma psikolojisi Icon_minitimePaz 13 Eyl. 2009 - 16:58

Erkekler cinsel isteklerini kontrol etmekte zorlanırlar. Konu sadakat olunca erkekler potansiyel suçlu kabul edilir. Çünkü erkeklerin eşlerini aldatma oranı kadınlara göre kat kat fazladır.

Bunun temel nedeninde kadın ve erkek arasındaki farklardır. Biz bu farkı burada gizli psikoloji
yönünden altyapısını inceleyeceğiz. Sorunun temeline gitmeye çalışacağız.

Bir siteden (”http://www.buldun.com/bayanlara/795/“) aldığım magazin(BÖCEK) vari şu cevaplara önce bir bakın :
Ama bunun gerekçeleri nedir? Peki erkek neden aldatır…? İşte cevaplar…
” O oradaydı…”
Bazı erkekler için “bugün ve burada” olayı çok önemli. Erkeklerin çoğu ne yazık ki kararı hızlı ve ani verip, yaptıklarının sonucunu düşünemiyor. “Yaşandı, bitti” psikolojisi çok yaygın ama ne kadar geçici bir duygu olsa da sonuçta yanlış adım atılıyor. Tesadüfen ayaklarına gelen bir şansı hiç bir erkek reddetmez. Kadın avına çıkmış olmasa da, seksi bir teklife kimse hayır demez.

” Sarhoştum ”
Erkeklerin aldatma sebepleri arasında alkolün rolü hiç de küçümsenecek gibi değil. ” aldatmayı asla düşünmüyordum ama arkadaşlarımla bir partiye katıldığımda bardaki kızlardan biri bana kafayı takmıştı. Onu geri çevirmedim ama eğer sarhpş olmasaydım bunların hiçbiri olmayacaktı. Bir kere hata yaptım ama bu hatayı tekrarlamak istemiyorum”.

” Nasıl olsa bitecekti…”
Bazı erkekler için aldatma ilişkinin iyi gitmediğinin işareti. “Kız arkadaşımı aldattım mı ? Demek ki onu gerçekten sevmiyorum ve hemen o ilişkiyi noktalıyorum.”

“Aldatmak mı, çok doğal…”
Bazı erkekler aldatmayı çok doğal karşılıyorlar.”Erkeklerin cinsel açıdan değişik tecrübeler yaşamaya ihtiyaçları var. Bundan dpğal bir şey var mı?”

“Macera yaşamayı seviyorum…”
Yalanlar, gizli buluşmalar, gün ortasında hızlı seks kaçamağı… Bu tür olayların bambaşka bir heyecanı var ve bu heyecan yasak aşklara özgü. Yasak aşk yaşayan erkeklerin çoğu inanılmaz, başka bir olayda asla bulunmayan bir duygudan bahsediyorlar. “İlk adım atıldıktan sonra, arkası kendiliğinden gelir ve ilişkini mahvetmeden duramazsın”.

“Çünkü farkına varmıyor”
“Arkadaşlarımdan biri eve bir kadın getirmişti ve onunla yataktayken kız arkadaşı onları yakaladı. Arkadaşım durumu çok kolay kurtardı. Rakip firmanın bazı sırlarını elde edebilmenin tek yolunun o kadının yatağından geçtiğini anlatıp, sevgilisini aslında kendini feda ettiğine inandırdı”. Bu işi yapabilen erkekler kadınların ruhunu çok iyi tanıyorlar. Aldatılan bir kadın asla bunu kabul etmek istemiyor ve gerçek yerine en uçuk yalanları bile yutmaya hazır oluyorlar.

EVET ŞİMDİ SORUNUN TEMEL NOKTASINA (psikolojisine) İNMEYE ÇALIŞALIM;

ALDATMA İŞLEMİNİ CİNSELLİK OLARAK ALGILAYIP BU YÖNDE BİR AÇIKLAMA YAPALIM;

Evet erkekler neden daha çok aldatır kadınlar neden daha çok güven ararlar ;
ÖNCE insanlar ne için yaşarlar ne isterler ? Bu soruyu kendimize bir soralım ve cevaplayalım ben diyorumki mutlu olmak için yaşarlar ve ölümsüz olmak isterler.

Peki insanlar mutlu olabilir ama ölümsüz olabilirlermi? Hayır ölümsüz olamazlar. Peki bunu için ne yaparlar? Gen aktarımı yani çocuk dünyaya getirirler. Çocuğu olan insanın herzaman dünyaya yeniden gelmiş duygusunu hisseder.

Evet bütün buraya kadar hem fikirsek devam edebiliriz. Peki ölümsüzlüğü gen aktarımına yani çocuğa endeksledik. Peki şimdi şöyle bir hesap yapalım.
Normal bir kadın hayatı boyunca kaç tane çocuğa sahip olabilir?
Normal bir erkek hayatı boyunca kaç tane çocuğa sahip olabilir?

Kadın için; 15 ile 45 yaşları arasında doğurganlık yapabildiğini düşünürsek 30 sene boyunca
Max 30 çocuk yapabilir diyorum:

Erkek içinse; 16 ila 66 yaş 50 sene çarpı* 365 gün çarpı* günde 3 kadın biraz abartılı oldu binlerce çocuğu olabilme imkanı vardır.
Dolayısıyla buradaki kadın ve erkek psikolojisini irdeleyelim.
Kadın o yüzden sahip olabileceği sınırlı olduğunu içgüdüsel bildiğinden anaçtır yuvasını ve ailesini özellikle çocukları çok fazla koruma içgüdüsü ile yaşar
Erkek ise bu noktada olaylara çok rahat bakar ve kadının beklediği evcil tavırdan çok uzaktır.
Ama ürünlerinin korunması hoşuna gider. Yani aldatan erkekin eşini sevmediği anlamına gelmez ve ailesinin korunmasına özen gösterir.
SONUÇ ERKEKLER EŞLERİNİ KADINLARA GÖRE ÇOK DAHA KOLAY ALDATIRLAR AMA BU EŞLERİNİ SEVMEDİĞİ ANLAMINA GELMEZ.
Eh bişeyler yorumlamak isteyen varsa buyursun.Şimdilik bu kadar…
http://devranim.benimforum.org

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Erkeklerin Hoslanmadiklari Seyler
» Erkeklerin Gözyaslarına Boguldugu Anlar
» ErkekLerin EvLendikDen Sonreki Evrimi
» İşte Erkeklerin Zevk Noktaları