BiZi İzlemeye Devam Edin YeNiLiKLeRe HaZiR Olun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YaReBiRSöZ FoRuM Ve RaDio HeRSeY BiZ De YaRDiMLaRiNİZi BeKLiYoRuZ..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Nükte / Takoz

YazarMesaj
by * ORTİ *
TaSaRiMCi ADMiN
TaSaRiMCi ADMiN
by * ORTİ *

Nükte / Takoz Empty
MesajKonu: Nükte / Takoz   Nükte / Takoz Icon_minitimeCuma 16 Ekim 2009 - 18:59

Nükte / Takoz
AK tenteli tır ile al tenteli tır, yük taşımacılığında rekabetteydi. Ak tenteli tırın, yükünü biraz fazla tutması al tenteli tır şöförünün kıskançılığına sebep oldu.

Her iki tırın da gideceği yol bayır aşağı meyilli olduğundan, al tenteli tır şöförünün adamları, bir fırsatını bulup ak tenteli tırın tekerine takozu koydular.

Ak tenteli tırın şöförü, tır içindeki yük çokluğunun verdiği böbürlenmeyle direksiyona geçti. Kontağı çevirip ayağını frenden çekti. Tırın yürümediğini görünce de, ``N`oluyoruz ya`` diye söylendi. Vites kolunu bir kaç kere oynatsa da, tır yürümemekte inat ediyordu.

Ak tenteli tırın şöförü, kafasını camdan çıkarıp;

``Ben bu tırı niye yürütemiyorum ya!`` diye söylenince, çevredekiler bağırdılar:

``Tekerinde takoz var, takoz!..``

Ak tenteli tırın şöförü, önemsemedi. tekrar tekrar vites koluyla oynadı; ayağını kah frene, kah gaza basıp tırı yürütmeye çalıştı. Ama tır yürümüyordu ki!

``Ben, bu tırın yürüyüp yükünün yerine ulaşmasını istiyorum!`` dedi ak tenteli tırın şöförü. Duyanlar da yaklaştılar. Ak tenteli tırın şöförüne;

``Nah istiyorsun!..`` diyerek karşılık verdiler. ``Tırın yürümesini istiyorsan ya direksiyondan ayrılıp tekerindeki takozu kaldır; ya da, takozu koyanın yakasına yapışıp sebebini sor!``

Nükte / Takoz Turkiyemik0

Nükte / Takoz 39125217

Nükte / Takoz
1 sayfadaki 1 sayfası